DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY SITNO
Zgodnie z art. 28a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2025 poz. 1153 ze zm.) Wójt Gminy Sitno przedstawia Radzie Gminy Raport o stanie Gminy Sitno. Raport obejmuje podsumowanie działalności Wójta w roku poprzednim w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i funduszu sołeckiego. Rada Gminy rozpatruje raport podczas sesji na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia absolutorium wójtowi. Raport rozpatrywany jest w pierwszej kolejności, a nad jego treścią przeprowadza się debatę. Sesja, na której zostanie przedstawiony Raport o stanie Gminy Sitno za 2025 rok odbędzie się w dniu 22 czerwca 2026 r. o godz. 14.00 w Centrum Kultury z Biblioteką w Sitnie.
W debacie nad Raportem o stanie Gminy Sitno za 2025 rok zabierają głos radni oraz mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie do Przewodniczącego Rady Gminy Sitno, poparte podpisami, co najmniej 20 osób. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15. W związku z powyższym zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 19 czerwca 2026r. (piątek), do godziny 1400 w Urzędzie Gminy w Sitnie, Sitno 73 pok. nr 3 lub nr 9 (Sekretariat) lub poprzez adres poczty elektronicznej - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Formularz zgłoszenia do debaty dostępny w załączeniu, a także w Urzędzie Gminy w Sitnie.




















