header2

Drukuj
Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

100 urodziny Pana Jana z Czołek

on 10 grudzień 2021.

DSC 0030 Gratulacje i życzenia dla Pana Jana z okazji 100 urodzin.

Z okazji setnych urodzin Pana Jana Droździela z Czołek, w sobotę 4 grudnia br. Wójt Gminy Sitno Krzysztof Seń wspólnie z Przewodniczącym Rady Władysławem Wydmańskim oraz Sekretarzem Gminy Agnieszką Grzesiuk złożyli wizytę dostojnemu jubilatowi. Pan Jan w znakomitej kondycji obchodził swoje 100. urodziny w otoczeniu rodziny: dzieci, wnucząt i prawnucząt, przyjmował życzenia. Pan Jan Droździel tak opowiedział o sobie:

„Urodziłem się 04.12.1921r. w Brzezinach gm. Józefów, powiat Biłgoraj, gdzie mieszkałem i prowadziłem gospodarstwo rolne. Przed II wojną światową należałem do AK. W czasie wojny brałem udział w różnych akcjach między innymi pod Lasowym i Sochach. Do chwili obecnej jestem kombatantem.

W 1944 roku zawarłem związek małżeński z Franciszką Studnicką. Wspólnie wychowaliśmy pięcioro dzieci: Elżbietę, Stanisławę, Jana, Zygmunta i Alinę. Doczekałem się 17 wnuków, 30 - prawnuków i 3 praprawnuków. Od 1971r. wraz z żoną pracowaliśmy w Zakładach Mięsnych w Zamościu, zamieszkaliśmy w Borowinie Sitanieckiej. Wraz z moją małżonką uwielbialiśmy śpiewać, przez wiele lat (ok.20 lat) należeliśmy do zespołu „Wesołe Gosposie” z Kolonii Sitaniec. Drugą z moich pasji była jazda rowerem, wszędzie poruszałem się właśnie nim ( jeździł do 90 roku życia).

Po śmierci małżonki w 1999 roku przeprowadziłem się do mojej córki i zamieszkałem w Czołkach”.

Szanownemu Jubilatowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy 200 lat w zdrowiu i pomyślności.

DSC 0023

Новые игры Alawar.